Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia poprawnego i spersonalizowanego działania. Szczegółowe informacje o tym, w jaki sposób używane są pliki cookies, a także w jaki sposób można je zablokować lub usunąć, znajdziesz w polityce prywatności.

Wraz z przejściem wielu firm na system pracy zdalnej sprzedaż B2B wchodzi w nową erę. Dla Ciebie oznacza to obsługę klienta w internecie. Jak zrobić to możliwie najlepiej?

Aktualizacja: 26.07.2022.

Obecnie to w sieci znajdziesz swoich klientów. Tutaj też najszybciej i najskuteczniej ich obsłużysz. Dlatego też wprowadzenie systemu e-commerce B2B do Twojej firmy staje się koniecznością. Jak zatem przejść na pracę zdalną i skutecznie sprzedawać?

Czy sprzedaż zdalna jest mniej skuteczna od tradycyjnej?

Praca zdalna ma wiele zalet. Zakłada większą elastyczność czasową oraz zaoszczędzenie w biurze na wynajmie i mediach. Eksperci jednak zauważają też wady z wprowadzenia tego systemu pracy do organizacji przedsiębiorstwa.

Przede wszystkim pojawiają się trudności ze sprawdzeniem czasu pracy pracowników. Oprócz tego wiele dotychczasowych obowiązków wymaga reorganizacji – w tym także zadań działu handlowego.

W obecnym systemie pracy większy nacisk kładzie się na sprzedaż w obrębie e-commerce B2B. To oznacza brak bezpośredniego kontaktu z klientem. automatyzację dotychczas ręcznie realizowanych działań. Wciąż jednak przejście na system e-commerce B2B stanowi większą korzyść niż wyzwanie.

System e-commerce B2B – kierunek ku oszczędzaniu i automatyzacji

Twoi handlowcy cały czas siedzą przy telefonie, aby przyjmować zamówienia od stałych klientów? Co roku Twoja firma wydaje duże kwoty na drukowane katalogi produktów? System e-commerce B2B SALY – katalog produktów online

Wykorzystaj szansę i nowe technologie, aby obniżyć koszty obsługi swoich stałych klientów, poświęcić czas działu sprzedaży na pozyskiwanie nowych i w końcu odejdź od papierowych katalogów. System e-commerce B2B pozwala na:

  • zmniejszenie kosztów związanych z ręczną obsługą zamówień i redukcję “ludzkich” pomyłek;
  • szybkie zakupy hurtowe, których można dokonać przez Internet;
  • możliwość składania zamówień w dowolnym czasie i miejscu 24/7;
  • automatyzację procesów, a tym samym możliwość wykorzystania kompetencji Twoich pracowników do innych zadań;
  • atrakcyjną prezentację asortymentu produktów online, dostęp do wszystkich informacji produktowych;
  • możliwość ponownego reorderingu koszyka jednym kliknięciem.

 

System e-commerce B2B SALY – możliwość ponownego zamówienia produktów

Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem platformy sprzedażowej i chcesz obsługiwać klientów B2B zdalnie, ale masz pytania, jak to wygląda w praktyce, umów się na bezpłatny audyt. Wskażemy Ci wszystkie korzyści ze zdalnej obsługi klienta B2B! 

Chcesz poznać wszystkie tajniki e-handlu B2B? Zapisz się do naszego newslettera!

Powiązane posty