Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia poprawnego i spersonalizowanego działania. Szczegółowe informacje o tym, w jaki sposób używane są pliki cookies, a także w jaki sposób można je zablokować lub usunąć, znajdziesz w polityce prywatności.

Dawid Zieliński to znany polski przedsiębiorca oraz Prezes i współzałożyciel Columbus Energy S.A. Jest znanym polskim przedsiębiorcą inwestującym w innowacyjne rozwiązania technologiczne, w tym również w Saly.

Prezes Columbus Energy S.A. zainwestował w saly 3 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na dalszą rozbudowę produktu i zwiększenie sprzedaży.

O Saly

Saly jest dostawcą oprogramowania dla e-commerce, które wspiera digitalizację procesów sprzedaży i obsługi klientów na rynku B2B. To nowoczesne oprogramowanie klasy enterprise, dostępne w chmurze w modelu SaaS. Rozwiązanie to pozwala na wysoki poziom integracji z systemami klasy ERP czy WMS.

Dla użytkowników końcowych Saly jest intuicyjnym narzędziem do składania zamówień online. Z kolei dla użytkowników administracyjnych (handlowców) Saly pełni rolę narzędzia sprzedażowego i analitycznego. Dzięki rozbudowanemu modułowi Business Intelligence platforma B2B dostarcza szczegółowych danych i predykcji odnośnie do zachowań sprzedażowych klientów.

Inwestycja w Saly

Założyciele firmy zdecydowali się na partnerstwo z doświadczonym przedsiębiorcą, aby w pełni móc wykorzystać błyskawiczny rozwój, widoczny aktualnie w branży e-commerce.

Od początku wiedzieliśmy, że nie potrzebujemy tylko kapitału. Przed nami setki wyzwań i decyzji, które muszą zostać podjęte w najlepszy możliwy sposób, aby stworzyć nie tylko rewelacyjny produkt, ale i fantastyczną organizację, która za nim stoi. Dawid Zieliński, budując Columbus Energy, przeszedł tę drogę. To, że możemy liczyć na jago wiedzę i wsparcie praktycznie w każdym zakresie, jest dla nas równie cenna jak inwestycja kapitałowa – mówi Sebastian Religa, CEO Saly S.A.

Inwestycja, w wysokości 3 mln zł, odbyła się przez spółkę Gemstone S.A., w całości zarządzaną przez Dawida Zielińskiego, Prezesa Columbus Energy S.A. Tym samym Dawid Zieliński objął 36,6% udziałów w spółce Saly S.A. Środki z inwestycji zostaną przeznaczone głównie na rozwój sprzedaży oraz produktu. Planuje się dynamicznie zwiększyć zatrudnienia. W ten sposób dostawca oprogramowania SaaS może jeszcze szybciej rozwijać nie tylko sam produkt, ale też wsparcie i obsługę klientów.

Zdecydowałem się doinwestować firmę Saly S.A., bo widzę w niej wielki potencjał. Jako że sam prowadziłem kilka start-upów, z których ostatni, czyli Columbus, przerodził się w największą firmę na polskim rynku fotowoltaicznym, wiem, jak ważne jest dokapitalizowanie firmy w odpowiednim momencie. Czuję, że w takim momencie jest właśnie Saly, czyli dostawca nowoczesnych rozwiązań e-commercowych dla biznesu, który dzięki małemu zastrzykowi finansowemu może odpowiednio ukierunkować swój dalszy rozwój – komentuje Dawid Zieliński.

Współpraca z Dawidem Zielińskim, prezesem Columbus Energy S.A. to pierwsza zewnętrzna inwestycja kapitałowa Saly S.A. Przez ostatnie dwa lata firma samodzielnie inwestowała w budowę i rozwój oprogramowania, pozyskując dużych klientów. Wśród nich znajdują się m.in.:

  • polski ecommerce z elektroniką użytkową – Morele.net,
  • francuski producent rozwiązań smart home – Somfy,
  • dostawca oprogramowania i ładowarek do samochodów elektrycznych – Nexity,
  • czołowy producent ochrony urządzeń mobilnych w Polsce – 3mk Protection.

Oprócz tak oczywistych trendów jak globalizacja i cyfryzacja, niebagatelną rolę odgrywają obecni decydenci procesów zakupowych B2B. Nasze pokolenie, zwane potocznie Millenialsami, odpowiada już za ponad 73% wszystkich decyzji. Jesteśmy przyzwyczajeni do UX i customer experience, które znamy ze swoich codziennych e-zakupów i tego samego oczekujemy od systemów B2B, na których pracujemy – dodaje Anna Arak-Stachacz, Członek Rady Nadzorczej Saly S.A.

Rozwiązanie Saly tworzy dla firm nowy kanał sprzedaży online oraz zapewnia niezbędne dane i analizy w celu maksymalizacji efektywności procesu sprzedaży B2B.

Powiązane posty