Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia poprawnego i spersonalizowanego działania. Szczegółowe informacje o tym, w jaki sposób używane są pliki cookies, a także w jaki sposób można je zablokować lub usunąć, znajdziesz w polityce prywatności.

Przez lata, oprogramowanie klasy enterprise zyskało nieco negatywnych skojarzeń. Mianowicie, zdobyło reputację powolnych, trudnych w obsłudze i przestarzałych systemów. Zwłaszcza jeśli porównamy je do sklepów e-commerce czy aplikacji dedykowanych dla rynku B2C.

Sytuacja się jednak zmieniła. Dziś pracownicy wielkich przedsiębiorstw i klienci B2B oczekują, że ich oprogramowanie będzie tak samo dobre jak to B2C. Nie jest to już żadnym wyzwaniem, gdyż wraz z popularyzacją SaaS, oprogramowanie dla biznesu zyskało nowe perspektywy.

Czym jest oprogramowanie klasy enterprise?

Możemy je zdefiniować jako wyspecjalizowane systemy biznesowe, charakteryzujące się wysoką wydajnością i niezawodnością. Oprogramowanie klasy enterprise, z definicji, powinno być “dużym oprogramowaniem”. Przez “duże” mamy tu na myśli oprogramowanie na dużą skalę: oprogramowanie, które obsługuje wielu użytkowników, różne role oraz wspiera kluczowe cele przedsiębiorstwa.

Aplikacje klasy enterprise służą do wyświetlania, manipulowania i przechowywania dużych ilości, często złożonych danych, oraz do wspierania lub automatyzacji procesów biznesowych z ich wykorzystaniem. Dzięki swoim zaawansowanym funkcjom, usprawniają pracę średnich i dużych przedsiębiorstw.

3 cechy, które wyróżniają oprogramowanie dla dużych firm

  1. Skalowalność – system powinien być zaprojektowany z myślą o rozwoju firmy, co wiąże się ze wzrostem liczby użytkowników, zarówno pod względem architektonicznym (rozszerzalność kodu), jak i wydajnościowym.
  2. Bezpieczeństwo – w dzisiejszym świecie to dane mają znaczenie, a ich bezpieczeństwo powinno być priorytetem dla dostawcy oprogramowania. Umowa SLA, nowoczesna i bezpieczna serwerownia, backupy danych wykonywane co godzinę oraz możliwość odtworzenia bazy danych z kopii zapasowej w ciągu maksymalnie 30 minut – oto niezbędne wymagania dla oprogramowania wspierającego procesy biznesowe organizacji.
  3. Integralność – możliwość integracji ze środowiskiem informatycznym organizacji, w celu optymalizacji wewnętrznych procesów roboczych i umożliwienia pracy na tym samym strumieniu danych, aktualizowanych w czasie rzeczywistym. Może to być zrealizowane np. poprzez API.

Czy oprogramowanie klasy enterprise może być dostępne w chmurze?

Badania pokazują, że tak, i jest na nie zapotrzebowanie. IDC wskazuje, że do końca 2021 roku większość firm wdroży narzędzia i procesy umożliwiające przejście na infrastrukturę i aplikacje oparte na chmurze,dwukrotnie szybciej niż przed pandemią. Wydatki na usługi biznesowe oparte na chmurze przekroczą 1 trylion dolarów w 2024 roku.

93% CIO już wdraża lub wkrótce planuje wdrożyć rozwiązanie SaaS w swojej organizacji. Są ku temu 4 powody.

  1. Firma chce uniknąć wszelkich kłopotów związanych z bezpieczeństwem danych i aktualizacjami systemu – wszystkie te kwestie są w całości obsługiwane przez software house, który dostarcza rozwiązanie SaaS.
  2. Zależy im na gotowym, działającym narzędziu z niezbędnymi funkcjonalnościami, zaprojektowanym z myślą o użytkowniku końcowym.
  3. Firmy nie chcą wydawać ponad 270 tys. zł na wdrożenie własnego oprogramowania i jego późniejsze utrzymanie. Wolą rozliczać się na zasadzie subskrypcji. Miesięczny abonament pokrywa koszty licencji, hostingu, bezpieczeństwa, utrzymania serwera i wsparcia powdrożeniowego.
  4. Chcą większej elastyczności w reagowaniu na zmieniające się warunki biznesowe i utrzymania ciągłości działania.

Takim rozwiązaniem jest Saly – pierwsza platforma B2B klasy enterprise dostępna w chmurze.

Oprogramowanie, które potrafi obsłużyć import 21.000 produktów w 3 minuty, które posiada wewnętrzną wyszukiwarkę konkurującą z mechanizmami Google – to wszystko o Saly. Możesz zobaczyć demo systemu i przetestować wszystkie funkcje enterprise wypełniając ten formularz.

(aktualizacja 21.10.2021)

Przekonaj się, co zyskasz z platformą B2B Saly. Wypełnij formularz i zobacz prezentację systemu.

Powiązane posty